Her ay e-Gönüllü tarafından düzenlenen, birbirinden değerli sivil toplum kuruluşları ile birlikte düzenlenen Küresel Amaçlar Farkındalık etkinliğinin bu ayki ana maddesi “Nitelikli Eğitim”idi. Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen ve 2030’a kadar gerçekleşmesi hedeflenen 17 Küresel Amaç kapsamında geçen ay işlenen “Sağlık ve Kaliteli Yaşam” maddesinin ardından 18 Mayıs Salı günü “Nitelikli Eğitim” e değinildi.

Bambu Gönüllü Eğitim Platformu

Etkinlik başlangıcında gönüllü dinleyiciler ile tanışmak ve gönüllülerin de birbiriyle kaynaşması adına oynanılan “Rüzgar Nerden Esiyor?” oyunu sonrasında Bambu Gönüllü Eğitim Platformu’ndan Özge Kobak 2030’a kadar bütün kadın ve erkeklerin erişilebilir ve kaliteli teknik eğitim, mesleki eğitim ve üniversiteyi kapsayan yüksek öğretime eşit biçimde erişimlerinin sağlanması konusu hakkında dinleyenlere ışık tuttu.

Zemin İstanbul

Etkinliğin ilerleyen dakikalarında Zemin İstanbul’dan Ali Küçüker dördüncü madde kapsamında “Nasıl teknik ve mesleki becerileri kapsayan ilgili becerilere sahip gençlerin ve yetişkinlerin sayısının önemli ölçüde arttırılabilir? Dijital okuryazarlık seviyesi nasıl arttırılabilir?” sorularına cevap vermemizi sağladı.

Samsun Toplum Gönüllüleri

Etkinlik sonunda Samsun Toplum Gönüllüleri’nden Havvanur Kılıç’ın Nitelikli Eğitim hedefini gerçekleştirmek için neler yapıyoruz ve yapmalıyız konularına değindiği sunumundan sonra Samsun TOG ekibi tarafından hazırlanan şarkı tahmin etme ve çizim konulu aktiviteler farkındalık etkinliğimize renk kattı ve katılımcılarımıza keyifli bir veda etmemizi sağladı.

Leave a Reply