Hikayemiz

Sevmek fiilinden gelen Dünyanın en güzel fiili, yardım etmektedir.

e-Gönüllü, STK'lar ile gönüllüleri bir araya getiren sosyal girişimdir.

Geçmiş sivil toplum deneyimlerimizde fark ettiğimiz ihtiyaçlara yönelik kurulan e-Gönüllü, sivil toplum örgütlerininin dijitalleşme süreçlerine destek sağlayarak uçtan uca dijital gönüllülük faaliyetlerini yürütmektedir. e-Gönüllü, sivil toplumun dijitalleşme süreçlerine kahramanlık edecek dijital gönüllülerini beklemektedir.

Misyonumuz

Gönüllülük sistemini online'a taşıyarak toplumsal fayda odaklı fırsat eşitliği sağlamak.

Vizyonumuz

Sürdürülebilir fırsat eşitliğini sağlayan ve Türkiye'nin her yerine ulaşabilen dijital gönüllülük ağı olmayı hedefliyoruz.

Değerlerimiz

Sınırları Kaldırır

Dijital araçları kullanarak Sivil toplumu Türkiye'nin her noktasına ulaştırır.

e-Gönüllü dijital gönüllülük sistemi ile fiziki snırları ortadan kaldırarak gönüllülük sistemini online’a taşımayı hedefler. Desktop/mobil ile uygun olduğunuz her an gönüllülüğü yaymaya ve almaya hazırsınızdır.

Fayda Odaklıdır

İnsanların etkileşimini sağlayarak fayda sistemi oluşturur.

e-Gönüllü sistemi topluma faydalı gönüllüler yetiştirmeyi hedefler. Bilgilerinizi insanlara aktararak topluma faydalı bireyler haline gelirsiniz.

Hedef Odaklıdır

Sivil Toplum Kuruluşlarının Yayılma Stratejilerine ortak olur

e-Sivil toplum kuruluşlarına 360 derece dijial dönüşüm operasyonel desteği sağlayarak gönüllülüğün dijitalleşmesini hedefler. Uçtan uca dijital gönüllülük sisteminin sürdürülebilirliğini sağlar.

Şeffaf ve Hesap Verilebilirdir

e-STK'ları şeffaflık ve hesap verebilirlik konularına önem verenlerin arasından seçer.

e-Gönüllü olarak birlikte çalışacağımız sivil toplum kuruluşlarını seçerken, web sitelerinde yönetim kurullarını, finansallarını paylaşan, bağışçı haklarını tanıyan, şeffaf ve hesap verebilir STK’lar olmasına dikkat ediyoruz. Bu nedenle, Açık Açık platformunda olduğunu beyan eden dernek/vakıflar ile çalışmayı öncelikliyoruz.

Haber bültenimize abone ol

Gelen kutunuza gönderilen haftalık en son haberler, makaleler ve kaynaklar.

© 2020 e-Gönüllü. Tüm haklar saklıdır.