Hikayemiz

"e-Gönüllü, STK'lar ile gönüllüleri dijital platformda bir araya getirerek sağladığı online gönüllülük sistemi & teknoloji işbirlikleriyle sivil toplum kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerine destek sağlayan bir sosyal girişimdir."

Geçmiş sivil toplum deneyimlerimizde fark ettiğimiz ihtiyaçlara yönelik kurulan e-Gönüllü, sivil toplum örgütlerininin dijitalleşme süreçlerine destek sağlayarak uçtan uca dijital gönüllülük faaliyetlerini yürütmektedir.

Misyonumuz

Sivil toplum kuruluşlarının dijitalleşme süreçlerini online gönüllülük ile desteklemek.

Vizyonumuz

Sağladığımız online gönüllülük & teknoloji işbirlikleri ile Sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin dijtalleşmesine destek sağlayarak bilinirlikleri & faaliyetlerini tüm Türkiye'ye ulaştırmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

  Değerlerimiz

1

Sınırları Kaldırır

Dijital araçları kullanarak Sivil toplumu Türkiye'nin her noktasına ulaştırır.

e-Gönüllü dijital gönüllülük sistemi ile fiziki sınırları ortadan kaldırarak gönüllülük sistemini online’a taşımayı hedefler. Desktop/mobil ile uygun olduğunuz her an gönüllülüğü yaymaya ve almaya hazırsınızdır.

2

Fayda Odaklıdır

İnsanların etkileşimini sağlayarak fayda sistemi oluşturur.

e-Gönüllü sistemi topluma faydalı gönüllüler yetiştirmeyi hedefler. Bilgilerinizi insanlara aktararak topluma faydalı bireyler haline gelirsiniz.

3

Hedef Odaklıdır

Sivil Toplum Kuruluşlarının Yayılma Stratejilerine ortak olur

e-Sivil toplum kuruluşlarına 360 derece dijial dönüşüm operasyonel desteği sağlayarak gönüllülüğün dijitalleşmesini hedefler. Uçtan uca dijital gönüllülük sisteminin sürdürülebilirliğini sağlar.

4

Şeffaf ve Hesap Verilebilirdir

Birlikte çalışacağımız sivil toplum kuruluşlarını seçerken, web sitelerinde yönetim kurullarını, finansallarını paylaşan, bağışçı haklarını tanıyan, şeffaf ve hesap verebilir STK’lar olmasına dikkat ediyoruz. Bu nedenle, Açık Açık platformunda olduğunu beyan eden dernek/vakıflar ile çalışmayı öncelikliyoruz.

Türkiye'nin e-Gönüllü Haritası

Bulunduğunuz şehirden gönüllülük faaliyeti gerçekleştirerek zaman ve mekan kavramını ortadan kaldırın! Bugün e-Gönüllü kahramanı olarak sivil toplum ekosistemini güçlendirmeye başlayın.

e-Gönüllü Ol
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Partnerliklerimiz

30

Sivil Toplum Kuruluşu İşbirliği

1000

e-Gönüllü

15

Teknoloji İşbirliği

Partnerlerimizin Gözünden e-Gönüllü

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

e-Gönüllü ‘nün düzenlediği etkinliklerden olan case studyde farklı farklı stk’larla bir araya gelerek belirlikonu başlıklarında çözüm önerileri aradık. Farklı stk’larla bir araya gelmek bize bellisorunlar üzerinde farklı bakış açıları kazandırdı. Onların uygulamış olduğu ya da bizim uygulamış olduğumuz fikirleri birbirimize aktardık. Bu da gerçekten çok verimli oldu. Daha önceden keşfedemediğimiz çözüm yöntemlerini göz önüne serdi.

Kaan PATLARAteş Böceği Derneği - Genel Sekreter

Gerçekleştirdiğimiz case study etkinliği pandemi dönemi için çok iyi bir fikir. Aslında şunu gözlemlemiş olduk. İster STK ‘lar olsun , ister platformlar olsun isterse diğer mecralar olsun her biri belirli sıkıntılar ve belirli problemler yaşıyor. Bu sıkıntılarla nasıl başa çıkmamız gerektiğini farklı farklı bakışaçılarıyla gözlemleyip öğrenmiş olduk. Bizim için çok faydalıydı ve çok eğlendik. Hem eğlendik hem öğrendik hem de çözüm geliştirdik!

Revzanur EkerGçlü İyilik- Kurucu

Sivil Toplum Ekosistemini Güçlendirin

Yalnızca birkaç dakikada dijital sistemin gönüllüsü olun!

Tüm Türkiye’ye dijitalle ulaşın!

[/vc_column]